Ženíchov svadobný oblek

Milé dámy, povedzme si úprimne. Na svadbách sa prevažne obzeráme za nevestou. Obdivujeme, aká je prekrásna, ako jej to svedčí, okomentujeme jej svadobné šaty či vizáž. Ženích je tak trochu v úzadí, je pre nás menej zaujímavý. Teda pokiaľ to nie je riadny fešák. A tak, aby sme pánov ženíchov neurazili a neubrali im z pozornosti, povieme si niečo o svadobných oblekoch. A možno tým jemne inšpirujeme aj nevestičky.

Klasický pánsky oblek sa skladá zo saka a nohavíc, ktoré sú vyrobené z rovnakého materiálu a vzoru. Nakoľko je svadba slávnostný okamih, môže si ženích zvoliť pod sako aj vestu. Pri veste môžeme zvoliť farbu obleku, prípadne je tiež veľmi moderné zvoliť vestu totožnú s farbou a vzorom kravaty. Vyzerá to veľmi vkusne, elegantne a dovolím si tvrdiť, že aj vznešenejšie. Od štýlu a vkusu budúcich manželov závisí, či si zvolia skôr formálny oblek, ležérny, alebo ak sú to veľmi vášniví športovci, môžu aj športový typ obleku. V súčasnej dobe by som stavila práve na tú ležérnosť. Je to veľmi  moderné, slušivé a predovšetkým pohodlné. Určite tým ženích nič nepokazí. A práve tu pri tomto štýle môžu páni vynechať už spomínanú vestičku, poprípade si môžu vybrať aj košeľu z nohavíc a nechať ju voľne skrytú pod sakom. Pri saku si môžu vybrať, či budú mať 1, 2 alebo 3 rady gombíkov na zapínanie. Samozrejme, s dôrazom na typ postavy. Najpoužívanejšou farbou je určite čierna, veľmi trendy sú rôzne odtiene šedej – od antracitovej k jemne sivej farbe a napokon svetlé farby od medovej či maslovej až k úplne bielej farbe.

Najelegantnejšou a najviac spoločenskou farbou košele je biela farba. Veľmi peknou a vhodnou alternatívnou sú odtiene svetlých krémových farieb; top farbou je v súčasnej dobe tzv. champagne. V jarných a letných mesiacoch ženích určite nič nepokazí s jemnejšími farebnými košeľami. Úplne ideálne je, ak aj nevesta má nejaký farebný prvok na šatách, či už opasok, kvet, ozdobu alebo nejaký iný doplnok, a tak sa snúbenci dokonale farebne zladia. Okrem farby košele si môžeme vybrať jej strih. Klasický strih košele je taký, kde sú jej boky rovné, nijako nestrihané. Iný typ je košeľa tzv. “slim”, ktorá je po bokoch strihaná a veľmi pekne zvýrazňuje pánsku postavu.

Pri košeli nezabúdajme na manžety a manžetové gombíky. Buď to nejaké štandardné, ktoré padli ženíchovi do oka, alebo moderné a humorné s novomanželskou tématikou.

Ak sme kravatu neladili s farbou vesty alebo s nevestinými doplnkami , môžeme ju zladiť s farbou košele. Na druhej strane nesmie byť ani príliš výrazne vzorovaná, možno s jemnými prúžkami či inými jemnými aplikáciami. Nesmie byť ale ani príliš jednoduchá, skrátka taká akurát a hlavne krásna. Ak nie je totožná s nevestinými farbami, môže byť béžová, šedá, strieborná alebo ako sme už spomínali trendová champagne. Osobne by som vybrala francúzsky štýl kravaty. Môže byť saténová či žakarová; smerom k uzlu, ktorý je už pri kúpe uviazaný, je nariasená. Práve to jej dodáva ten francúzsky “šmrnc”. Pôsobí mimoriadne luxusne a elegantne. Väčšinou tvorí set aj s vreckovou, ktorá sa dáva do horného predného vrecka na saku. Samozrejme nemusíte ju použiť. Môžte sa namiesto nej rozhodnúť pre kvet z nevestinej kytice.

Alternatívou kravaty je motýlik. Pokiaľ však ženích neuvažuje o fraku alebo o žakete, kravata je tou úplne správnou voľbou.

No a keďže takmer celý deň a tiež celú noc bude ženích spolu s nevestou na nohách, mal by si zvoliť tie správne topánky. Úplne ideálne sú celokožené, farebne zladené ako s oblekom, tak aj s prípadným opaskom, ďalej samozrejme moderné no predovšetkým pohodlné. Tí, ktorí majú zmysel pre humor, môžu staviť aj na tenisky. Ale to radšej až po polnoci.

Svadobný deň je dôležitý ako pre nevestu, tak aj pre ženícha. Tak nech sa aj Váš nastávajúci cíti krásne, spokojne a hlavne výnimočne.